Кафе Пн-Пт 7-14:30, Бронирование ежедневно 7-22
+372 385 0385hotel

Главная Номера Room chart Цены на размещение Meeting room Cауна Бронирование Контакт Закасы Menu Paide Café & Konverents

Cауна

Intrapunasaun-info

Cауназа первый час35 €
за каждые последующие 30 мин.17 €
Приватная сауназа первый час 2–4 персоне48 €
за каждые последующие 30 мин.24 €
Дополнительная персона10 €

Цены включают налог.
P.S. В цены не входят комиссионные турбюро.

Infrapunasaun

Infrapunasaun on üks võimalus taastusravivahendiks, esteetiliste kehahoolduste läbiviimiseks ja lõõgastumiseks ja üldise enesetunde parandamiseks.

Infrapunasel kiirgusel võib olla tervendav mõju lihasvaludele, seljavaludele, reumale, diabeedile, liigesvaludele, aknele, artriidile ja soolestiku ja kõhu häiretele.

Infrapunasaun:

Oluliseks erinevuseks tavasaunast on see, et inimest ei soojenda õhk vaid infrapunane kiirgus otseselt. Infrapuna kiirgus tungib inimese kudedesse 4-5 cm sügavusele, seetõttu kutsub esile tugeva higistamise. Infrapunasaunas on higistamine 3 korda intensiivsem suhteliselt madalatel temperatuuridel, kui tavalises saunas, kus kuumus vaid mõne millimeetri sügavusele tungib. Keha koed soojenevad sügavamalt, rakkude temperatuur tõuseb kuni 38 kraadi.

Higi koostis infrapunasaunas ja tavasaunas on erinev. Tavasaunas moodustab vesi 90-97% higi koostisest, kuid infrapunasaunas vaid 80-85%. Ülejäänud 15-20% arvelt tuuakse organismist välja mürgiseid ainevahetusprodukte(rasvad, kolesterool) ja raskemetalle (vaske, elavhõbedat, pliid, alumiiniumi, niklit, tina).

Infrapunasaunas soojendab infrapunane kiirgus küll efektiivselt inimese keha, kuid kabiini sisemus kuumeneb palju vähem kui tavalises saunas. Erinevalt tavasaunade 80-120 kraadist on infrapunasaunas temperatuur on vaid 40-60 kraadi. Madalam kabiini temperatuur annab meeldiva kogemuse ja koormab südant palju vähem. Seega on infrapunasaun sobiv ka eakamatele inimestele.

Soovitav seansi pikkus infrapunasaunas on 20-30 min, selle aja jooksul on organismi energiakulu ligi 600 kilokalorit. Võrdluseks, pool tundi ujumist või jooksu kulutab vaid 300 kilokalorit.Infrapunasauna puhul on soovituslik 10 seanssi.

Puudub ka selline ebameeldiv nähtus nagu ehete ülekuumenemine.

Infrapunasaunas viiakse kehast higiga välja mürgised jääkained nagu toksiinid, alkohol, kolesterool, nikotiin, — aga ka plii, tsink, nikkel,elavhõbe ja mõnede orgaaniliste mürkide jäägid. Kuumuse tõttu vabanevad mürgid rakkudest.

NB! Enne sauna ja saunas tuleb palju juua (vett, mahla).

Saunaline põletab 30 min seansiga 600 cal. Infrapuna kiirgus soojendab seda enam, mida tihedam kude. Infrapunasaun on abiks neile, kes ei saa treenida regulaarselt, kuid soovivad kontrollida kaalu ning edendada tervist samaaegselt keha aktiivsusega.

Kui traditsioonilised saunad jätavad kasutajale väsimustunde, siis infrapunasaunad lisavad neis käinule reipust. Paljud kasutavad infrapunasauna enne tööle minekut hommikuti.

Sportlastele on infrapunasaun suurepärane treeningueelne soojendus

Kehalise pingutuse järgselt kiirendab infrapunasaun aga taastumist, hapnikupuuduse korrigeerimist, parandab verevarustust, leevendab lihaspinget ja valu.

Infrapunasauna raviv toime järgmiste haiguste või häirete puhul

Südame ja veresoonkonna häirete puhul

Regulaarsed protseduurid infrapunasaunas alandavad kolesteroolitaset veres, mis omakorda vähendab südamehaigustesse haigestumise ohtu. Veresoonte seinad muutuvad elastseteks. Vähenevad veenilaiendite negatiivsed tagajärjed.

Neeruhaigused:

Intensiivne higistamine vabastab keha toksiinidest, vähendades neerude koormust.

Vereringehäired

Keha soojendamine infrapunakiirtega laiendab veresooni, stimuleerib vereringet. Regulaarsed seansid osutuvad efektiivseks vahendiks "Külmade jalgade" ravimiseks.

Lihased ja liigesed

Infrapunalained mõjuvad positiivselt lihastele ja liigestele, kõrvaldades reuma, radikuliidi, lihasvalud.

Külmetushaigused

Protseduurid infrapunasaunas suurendavad organismi vastupanu infeksioonidele ja peatavad viiruste leviku.

Üleliigne kaal

Üks seanss infrapunakambris põletab suure hulga kaloreid (600-2400). Regulaarne kasutamine aitab tasakaalustada kehakaalu. Ühe seansiga võib kaotada 1 kg kehakaalust.

Tselluliit

Sügav infrapunasoojuse tungimine kudedesse, aitab lagundada tselluliiti ja koos higiga seda organismist välja viia.

Nahapõletused

Infrapunakiirgus leevendab valu nahapõletuse korral ja kiirendab uue naha teket.

Närvisüsteemi häirete korral

Seansid infrapunasaunas mõjuvad rahustavalt närvisüsteemile, aitavad lahti saada unetusest, alandavad pinget ja stressi.

Immuunsüsteemi tugevdamine

Imuunsüsteemi töö stabiliseerub, paraneb organismi üldine vastupanu ebasoodsa keskkonna mõjule. Paraneb ainevahetus, keharakkude tegevus.

Traumad ja operatsioonijärgne periood

Infrapunasaun lühendab tunduvalt rehabilisatsiooni aega pärast kirurgilisi operatsioone ja haavamisi.

On täheldatud, et infrapunasaun elavdab potentsi ja kergitab kasvuhormoonide teket.

Parima tervendava efekti saavutamiseks soovitatakse vähemalt 1 kuu jooksul külastada sauna 3 korda nädalas 30 min.

Infrapunase kiirguse mõju tervisele Meditsiiniuuringud tõestavad, et infrapunasel kiirgusel on inimese kehale palju positiivseid toimeid, nagu:

Ettevaatusabinõud ja vastunäidustused infrapunasauna kasutamisel

Vatunäidustatud infrapunasauna kasutamisel

Infrapunasaun

IP-kiirgus kandub nähtamatute valguslainetena läbi õhu ja soojendab otseselt, ilma ümbritsevat õhku kütmata. Soojenevad nahk ja nahaalused koed. IP-kiirgus põletab nahaalust rasvakihti ja vaatamata sellele, et ümbritseva õhu temperatuur on natuke üle 35 kraadi, on higistamine võrreldes tavasaunaga 3 korda intensiivsem.

IP-saun aitab organismist välja viia jääkaineid, parandab lihaste toonust ja on tõhus tselluliidi vähendaja. Infrapunasaun leevendab kroonilist väsimust, lihasevalu, elavdab närvisüsteemi, suurendab potentsi, kergitab kasvuhormoonide taset ja muudab reipaks. Saunaline põletab 30minutilise seansiga üle 600 cal. Seda on rohkem kui kulub energiat sama kaua joostes.

Infrapunasauna kasutus

Optimaalne sauna kasutusaeg on 30min korraga.

Rasedatel soovitatakse tavalise 30 min. pikkuse seansi asemel olla saunas maksimaalselt 12 minutit, et loote vedeliku temperatuur ei tõuseks üle normi.

Sauna võib külastada kuni 3 korda nädalas.

Ealisi keelde ega piiranguid ei ole - tegemist on kogu pere saunaga.

Enne sauna kasutamist on soovitatav rohkesti juua, et higistamine oleks intensiivsem. Soovitav on ka pärast saunaprotseduuri juua.

Kui saunas on liiga palav, siis avada veidi ust.

Pärast sauna ei soovitata end külma veega kasta. Vahetult pärast saunaruumist lahkumist kohe pesta higi maha sooja dušši all, karastavad veeprotseduurid ei ole kohased. Jahedama veega võib end mõõdukalt kasta pesemise lõpus.

Kui traditsioonilised saunad jätavad kasutajaile väsimustunde, siis infrapunasaunad lisavad neis käinule hoogu ja reipust.

Kogu keha haarava soojaprotseduuri järel on normaalse kehatemperatuuri taastumiseks vaja kuni 30 min.

Puhtuse ja hügieeni hoidmiseks kasutada saunaruumis jalgade ja istumise all rätikuid.

Infrapunasauna positiivne toime:

Infrapunasauna kasutatakse: spordimeditsiinis ja taastusravis, samuti liigesepõletike, nahahaiguste, hingamisteede ning veresoonkonna probleemide raviks - sobib treeningueelseks soojenduseks kui ka treeningujärgseks lõdvestuseks;

Vastunäidustused ja ettevaatusabinõud

NB! - kunstliigese ja kirurgiliste implantaatide korral pole soovitav; Metallplaadid, kunstliigesed või teised kirurgilised implantaadid reeglina peegeldavad IPkiiri ja seega ei soojene. Kui siiski peaks tekkima valuaisting, tuleb protseduur katkestada. IPkiirgus neeldub silikoonis: silikoonist implantaadid võivad IPkiirguse toimel soojeneda. Arvestades, et silikoon sulab temperatuuril üle 200°C, ei tohiks IPsauna kasutamine mõjuda ebasoovitavalt, kuid siiski tuleks konsulteerida arstiga.

Kui tervislik seisund peaks IPsauna kasutamisel halvenema, tuleb protseduur katkestada.

Пикк 42
72720 Пайде, Эстония

Тел. +372 385 0385

hotel

Карта

Click on image to close